Достапни линкови

Ердоган: судењето во САД заговор против Турција


Американските судови на можат да и судат на Турција, изјави претседателот Реџеп Таип Ердоган во врска со случајот со еден од директорите на Халк банката кој е обвинет за избегнување на американските санкции врз Иран. Тој ги обвини деловните луѓе кои сакаат нивниот капитал да го префрлат од Турција.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG