Достапни линкови

Ердоган: судењето во САД заговор против Турција


Ердоган: судењето во САД заговор против Турција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Американските судови на можат да и судат на Турција, изјави претседателот Реџеп Таип Ердоган во врска со случајот со еден од директорите на Халк банката кој е обвинет за избегнување на американските санкции врз Иран. Тој ги обвини деловните луѓе кои сакаат нивниот капитал да го префрлат од Турција.

Категории

XS
SM
MD
LG