Достапни линкови

Белата куќа: Тилерсон останува државен секретар


Белата куќа: Тилерсон останува државен секретар
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Рекс Тилерсон ќе остане на функцијата американски државен секретар, соопшти Белата куќа. Претходно некои американски медиуми јавија дека Тилерсон ќе биде заменет од Мајк Помпео кој во моментов е директор на ЦИА.

Категории

XS
SM
MD
LG