Достапни линкови

Демонстрантите порачаа: „Не можат да го скршат ВМРО“


Демонстрантите порачаа: „Не можат да го скршат ВМРО“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Пред Кривичниот суд продолжија протестите на поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ против притворањето на осомничените за насилствата во Собранието. Според нив, одлуката на собраниската комисија да им го одзеде имунитетот на пратениците е врвен доказ за непостоење на правен систем и непочитување на Уставот.

Категории

XS
SM
MD
LG