Достапни линкови

Дали руските обиди за влијание во Македонија преку економијата даваат плод?


Дали руските обиди за влијание во Македонија преку економијата даваат плод?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

Русија се обидува ги оддалечи Западен Балкан и Македонија од НАТО и ЕУ и преку економијата, предупредуваат странски аналитичари. Македонските експерти потврдуваат дека тоа е дел од стратегијата на Москва, но дека на тоа поле Кремљ ја губи битката, бидејќи Македонија јасно се определила за НАТО И ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG