Достапни линкови

САД: Северна Кореја ќе биде „целосно уништена“ во случај на војна


САД го предупредија режимот на Северна Кореја дека ќе биде „целосно уништен“ во случај на војна. До ова дојде откако Пјонгјанг ја лансира најнапредната интерконтинентална балистичка ракета, која може да достигне и до Соединетите држави.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG