Достапни линкови

Во судницата на Хашкиот трибунал еден од обвинетите испил отров


Во судницата на Хашкиот трибунал еден од обвинетите испил отров
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Слободан Праљак кој со неколкумина други босански Хрвти е обвинет за воени злосторства изјавил дека испил отров. Тој тоа го стори за време на читањето на неговата пресуда во Хашкиот трибунал. Судијата повика лекар и го прекина изрекувањето на пресудите.

Категории

XS
SM
MD
LG