Достапни линкови

Северна Кореја тестирала ракета која може да стигне до САД


Севернокорејската државна телевизија денеска објави дека Северна Кореја успешно тестирала нов тип интерконтинентална балистичка ракета која можела да достигне до целата територија на САД. За денеска е закажан итен состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG