Достапни линкови

Северна Кореја тестирала ракета која може да стигне до САД


Северна Кореја тестирала ракета која може да стигне до САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Севернокорејската државна телевизија денеска објави дека Северна Кореја успешно тестирала нов тип интерконтинентална балистичка ракета која можела да достигне до целата територија на САД. За денеска е закажан итен состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации.

Категории

XS
SM
MD
LG