Достапни линкови

Иванов-Граѓаните од „За заедничка Македонија“ да не се третираат како терористичка организација


Иванов-Граѓаните од „За заедничка Македонија“ да не се третираат како терористичка организација
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Претседателот Ѓорге Иванов во вечерашното обраќање рече дека за настаните од 27 април одговорност мора да има, но таа не смее да се генерализира, мора да се почитуваат човековите права и презумпцијата на невиност и да се внимава на квалификациите на кривичните дела.

Категории

XS
SM
MD
LG