Достапни линкови

Поблиску до НАТО - понервозна Русија


Поблиску до НАТО - понервозна Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

Последните години зголемена е агресивноста на Москва во намерата да ги попречи балканските земји да станат членки на НАТО. Некои експерти се убедени дека руската пропаганда се засилува со зголемените шанси на Македонија да стане членка на Алијансата.

XS
SM
MD
LG