Достапни линкови

Прислушкувањето меѓу безбедноста и човековите права


Прислушкувањето меѓу безбедноста и човековите права
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00

Во Македонија, огромната концентрација на моќ во Управата за безбедност и контраразузнавање, како и отсуството на вистинска контрола врз таа служба, доведе до ситуација таа да се користи за политички цели. Дилеми за тоа каде е границата меѓу безбедноста и човековите права, има и во Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG