Достапни линкови

Димитров – Патриотизмот е грижа за државноста


Димитров – Патриотизмот е грижа за државноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:07 0:00

Македонската надворешна политика без страв влегува во разговорите за разликите за името со Грција, вели во интервју за РСЕ министерот за надворешни работи Никола Димитров. Со него разговараме за динамиката на преговорите, за можниот компромис и реципроцитетот како доближување на историските вистини.

Категории

XS
SM
MD
LG