Достапни линкови

Брамерц: се уште има нерешени случаи


Брамерц: се уште има нерешени случаи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Денешната пресуда на поранешниот воен командант на босанските срби генерал Ратко Младиќ е една од најважните на Хашкиот трибунал за воени злосторства во порашена Југославија. Ова во интервју за Радио Слободна Европа го оценува главниот обвинител на Трибуналот Серж Брамерц кој предупредува дека се уште има голем број нерешени случаи.

XS
SM
MD
LG