Достапни линкови

Брамерц: се уште има нерешени случаи


Денешната пресуда на поранешниот воен командант на босанските срби генерал Ратко Младиќ е една од најважните на Хашкиот трибунал за воени злосторства во порашена Југославија. Ова во интервју за Радио Слободна Европа го оценува главниот обвинител на Трибуналот Серж Брамерц кој предупредува дека се уште има голем број нерешени случаи.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG