Достапни линкови

Меркел сигнализира предвремени избори


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека не се уплашила од можноста за нови избори, наведувајќи дека нема да се повлече како лидер на партијата и како канцелар. Неуспехот на разговорите за нова владина коалиција ги зголемува изгледите за нови избори и фрла сомнеж врз нејзината иднина по 12 години на власт.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG