Достапни линкови

Првата пресуда за „шамарите“ в петок


Првото маратонско рочиште за „шамарите“ заврши со признавање на вина на четвртообвинетиот Томислав Лазаров, советник во општината од ВМРО-ДПМНЕ, додека останатите 12-мина од обвинетите, меѓу кои и лидерот на партијата Никола Груевски се изјаснија за невини.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG