Достапни линкови

Првата пресуда за „шамарите“ в петок


Првата пресуда за „шамарите“ в петок
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Првото маратонско рочиште за „шамарите“ заврши со признавање на вина на четвртообвинетиот Томислав Лазаров, советник во општината од ВМРО-ДПМНЕ, додека останатите 12-мина од обвинетите, меѓу кои и лидерот на партијата Никола Груевски се изјаснија за невини.

Категории

XS
SM
MD
LG