Достапни линкови

Иванов - Мета: Заедно кон евро-интеграции


Со нетрпение очекуваме Македонија да си го заземе заслуженото место во НАТО и да покаже видлив напредок на патот кон европската интеграција, порача албанскиот претседател Илир Мета кој престојува во Македонија. Претседателот Иванов пак, ја понуди нашата помош и искуства во однос на ЕУ - интеграција.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG