Достапни линкови

По катастрофалните поплави во Грција


Грците се во очај и неверување по поплавите во кои загинаа најмалку 15 лица и оставија стотици семејства без домови. Многумина го обвинуваат системот кој, како што велат, дозволил да се градат куќи на исушени речни корита.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG