Достапни линкови

По катастрофалните поплави во Грција


По катастрофалните поплави во Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Грците се во очај и неверување по поплавите во кои загинаа најмалку 15 лица и оставија стотици семејства без домови. Многумина го обвинуваат системот кој, како што велат, дозволил да се градат куќи на исушени речни корита.

Категории

XS
SM
MD
LG