Достапни линкови

Бутарис - Заев: Соработката ќе ги урне бариерите меѓу Македонија и Грција


Соработката меѓу луѓето на Македонија и Грција ќе ги урне сите граници кои досега постоеле, истакнаа по денешната средба премиерот на Македонија Зоран Заев и градоначалникот на Грција Јанис Бутарис.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG