Достапни линкови

Бутарис - Заев: Соработката ќе ги урне бариерите меѓу Македонија и Грција


Бутарис - Заев: Соработката ќе ги урне бариерите меѓу Македонија и Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Соработката меѓу луѓето на Македонија и Грција ќе ги урне сите граници кои досега постоеле, истакнаа по денешната средба премиерот на Македонија Зоран Заев и градоначалникот на Грција Јанис Бутарис.

Категории

XS
SM
MD
LG