Достапни линкови

Со менување на навиките до почист воздух


Со менување на навиките до почист воздух
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:29 0:00

Од Пекинг, преку Њу Делхи до европските градови, меѓу нив и Скопје, граѓаните се задушуваат во смог и опасни ситни честички. Дали и како може да се постигнат добри резултати во спречувањето на загадувањето на воздухот, односно има ли решение за проблемот?

Категории

XS
SM
MD
LG