Достапни линкови

Могерини: ЕУ има најсилно влијание врз Западен Балкан


Могерини: ЕУ има најсилно влијание врз Западен Балкан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Европската унија не е загрижена поради влијанието што кој било друг партнер може да го има врз Западен Балкан. Ова го изјави шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини, објаснувајќи дека во регионот најголемо влијание има Европската унија.

XS
SM
MD
LG