Достапни линкови

Могерини: ЕУ има најсилно влијание врз Западен Балкан


Европската унија не е загрижена поради влијанието што кој било друг партнер може да го има врз Западен Балкан. Ова го изјави шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини, објаснувајќи дека во регионот најголемо влијание има Европската унија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG