Достапни линкови

Загинати и ранети во земјотрес на границата меѓу Иран и Ирак


Загинати и ранети во земјотрес на границата меѓу Иран и Ирак
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Силен земјотрес во близина на ирачко иранската граница однесе стотици човечки животи, додека илјадници се повредени. Земјотресот со сила од 7,3 степени се почувствувал од Турција до Кувајт.

Категории

XS
SM
MD
LG