Достапни линкови

Загинати и ранети во земјотрес на границата меѓу Иран и Ирак


Силен земјотрес во близина на ирачко иранската граница однесе стотици човечки животи, додека илјадници се повредени. Земјотресот со сила од 7,3 степени се почувствувал од Турција до Кувајт.

Категории

XS
SM
MD
LG