Достапни линкови

Заев: Македонскиот државен врв е подготвен за исчекор за спорот со името


Заев: Македонскиот државен врв е подготвен за исчекор за спорот со името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека до крајот на овој месец ќе почнат да се раздвижуваат работите за спорот за името,, макар на преговарачите со Нимиц. Стојам на располагање и за премиерско ниво, министерот за надворешни работи е подготвен, веќе разговаравме со претседателот на државата, рече Заев. Тој додаде и дека му се допаѓа идејата, аеродромот во Скопје да се преименува, во аеродром „Киро Глигоров“.

Категории

XS
SM
MD
LG