Достапни линкови

Заев: Македонскиот државен врв е подготвен за исчекор за спорот со името


Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека до крајот на овој месец ќе почнат да се раздвижуваат работите за спорот за името,, макар на преговарачите со Нимиц. Стојам на располагање и за премиерско ниво, министерот за надворешни работи е подготвен, веќе разговаравме со претседателот на државата, рече Заев. Тој додаде и дека му се допаѓа идејата, аеродромот во Скопје да се преименува, во аеродром „Киро Глигоров“.

XS
SM
MD
LG