Достапни линкови

BBG Affiliates

Заев: Македонија е за соработка со Русија, но нема алтернатива за ЕУ и НАТО


Заев: Македонија е за соработка со Русија, но нема алтернатива за ЕУ и НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

По реакцијата на македонската влада на соопштението на руското МНР дека премиерот Заев не ги довел укажувањата за негова ликвидација во релација со Русија, денеска РСЕ го праша премиерот на што се должи реакцијата на Москва која ова го нарече неоснована инсинуација. Заев, меѓу другото, рече дека Македонија е за соработка со Русија, но нема алтернатива за ЕУ и НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG