Достапни линкови

Тролање за политичко влијание


Тролање за политичко влијание
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:51 0:00

Претставници на Фејсбук, Твитер и Гугл, признаа дека Русија ги користела нивните платформи за создавање поделби, тензии, па и конфронтации во Соединетите Држави. Така-наречените тролови, не се непозната појава и во Македонија.

XS
SM
MD
LG