Достапни линкови

Во тензична атмосфера изречени пресудите за Диво Насеље


Во тензична атмосфера изречени пресудите за Диво Насеље
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Обвинетите го бојкотираа читањето на пресудата за дводневната пресметка Диво Насеље. Основниот суд 33 од 37 обвинети на казна затвор. Најмалата казна изнесува 12 години додека седумина ќе останат доживотно во затвор.

XS
SM
MD
LG