Достапни линкови

Диво Насеље - тероризам со политичка позадина?


Диво Насеље - тероризам со политичка позадина?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Утре, по две годишниот судски процес се очекува пресудата за случајот „Диво Насеље“. На 9 мај 2015 во оваа кумановска населба загинаа 8 полицајци и 14 напаѓачи. Обвинети се 37 луѓе кои тврдат дека се дел од политичката игра на тогашната власт.

Категории

XS
SM
MD
LG