Достапни линкови

Граѓаните на Барселона загрижени од следните чекори на Мадрид


Граѓаните на Барселона загрижени од следните чекори на Мадрид
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Дел од жителите на Барселона изразуваат страхување откако лидерите на Каталонија изјавија дека нема да прифатат директно владеење што му е наметнато на регионот од страна на шпанската влада. Политичката криза ја вознемири економијата и ги зголеми стравувањата од немири.

XS
SM
MD
LG