Достапни линкови

Фазлиу - Недомаќинско работење и нерамномерен буџет за празни општински каси


Фазлиу - Недомаќинско работење и нерамномерен буџет за празни општински каси
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:54 0:00

Финансиската нестабилност на општините и зависноста на локалната од централната власт се должи на недомаќинско работење од една страна и на нерамномерно распределување средства од буџетот од друга, вели министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG