Достапни линкови

Во Македонија вработувањето не е гаранција и за подобар живот


Во Македонија вработувањето не е гаранција и за подобар живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:52 0:00

Во ова издание на „Темата на неделата“ говориме за напорите за намалување на сиромаштијата во светот. Најголем прогрес во изминативе години има постигнато Кина. Каква е состојбата во Македонија?

Категории

XS
SM
MD
LG