Достапни линкови

Ксенија Собчак ќе се кандидира за претседател на Русија


Ксенија Собчак ќе се кандидира за претседател на Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Руската телевизиска ѕвезда Ксенија Собчак објави дека планира да се кандидира на претседателските избори следната година. За неа, како што изјави, можат да гласаат сите оние кои се несреќни од владеењето на Кремљ. Сепак, Собчак има мала шанса за победа.

XS
SM
MD
LG