Достапни линкови

Корупцијата и тероризмот во фокусот на изборите во Чешка


Корупцијата и тероризмот во фокусот на изборите во Чешка
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Во Чешка денеска и утре се одржуваат парламентарни избори. Анкетите покажуваат дека милијардерот Андреј Бабиш би требало да победи и покрај тоа што десетина дена пред изборите е обвинет за корупција. Во идниот парламент ќе има многу партии, можеби и една која сака да го забрани Исламот. (РСЕ)

Категории

XS
SM
MD
LG