Достапни линкови

Ципрас за неговата изјава дека „Трамп е зло“


Ципрас за неговата изјава дека „Трамп е зло“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во Вашингтон се најде во непријатна ситуација откако беше запрашан за неговата изјава дека американскиот претседател Доналд Трамп претставува зло за светот. До ова дојде на заедничката прес конференција по нивните разговори во Белата куќа.

Категории

XS
SM
MD
LG