Достапни линкови

Ирачките сили влегоа во Киркук


Ирачките сили влегоа во спорниот град Киркук и ја презедоа контролата врз седиштето на провинцискиот совет. Ирачките сили го симнале курдското знаме кое било поставено до ирачкото во април годинава. Според наводите, илјадници жители, избегале од Киркук.

XS
SM
MD
LG