Достапни линкови

Гацева – Во странство се пробиваме сами, потребна е концертна агенција


Во најскоро можно време треба да се отвори концертна агенција којашто ќе се грижи и ќе ги организира настапите на музичарите коишто вредат и коишто веќе се пласираат на светската музичка сцена, вели пијанистката и професор на ФМУ, Ана Гацева, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG