Достапни линкови

Трамп со напад врз медиумите за „лажни вести“


Американскиот претседател Доналд Трамп и се закани на телевизиската мрежа Ен-Би-Си, дека ќе ја предизвикал нејзината лиценца за емитување. До ова дојде откако беше објавена приказна за тоа дека државниот секретар Рекс Тилерсон го нарекол „морон“ во дискусијата за американското нуклеарно оружје.

XS
SM
MD
LG