Достапни линкови

Реформа на трудот во Европа и во Македонија


Реформа на трудот во Европа и во Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Новите правила во Франција, одоносно така-наречената реформа на трудот, што ја предложи претседателот Емануел Макрон, предизвика бран протести во земјата. Во Македонија, засега нема некој позначаен технолошки равој и примена на нови технологии кои би ги загрозувале работните места, но во блиска иднина ќе мора да се преиспитаат работничките права.

XS
SM
MD
LG