Достапни линкови

BBG Affiliates

Предизборен перформанс за политички трикови


Предизборен перформанс за политички трикови
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Невладината организација АГТИС денеска на плоштадот во Скопје со перформанс и делење брошури и летоци ја почнаа кампањата "Трикови во предизборните ветувања". Бележат 80-тина трикови кои партиите им ги правеле на граѓаните, наведувајќи ги референдумите, отчетите, немањето суштински дијалог, манипулации со бројки и редица други. Покрај во Скопје најавуваат перформанси и во други поголеми градови и села до почетокот на изборниот молк.

Категории

XS
SM
MD
LG