Достапни линкови

Зголемено руско влијание во Македонија


Зголемено руско влијание во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Со методите на таканаречената „мека моќ“ станува видлив зголемениот интерес на Русија за Македонија, но не се очекува нејзино директно мешање во изборниот процес во земјава, велат аналитичарите.

Категории

XS
SM
MD
LG