Достапни линкови

Сајбер напади за влијание врз избори


Сајбер напади за влијание врз избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:26 0:00

Во последно време се интензивираат наводите дека преку сајбер напади се врши и влијание врз резултатите од изборите. Можно ли е нешто такво и на локалните избори во Македонија?

Категории

XS
SM
MD
LG