Достапни линкови

Курдите слават по референдумот за независност


Курдите излегоа на улиците во градовите во северен Ирак за да го прослават крајот на гласањето на референдумот за независност. Според првичните податоци, излезноста на референдумот била 72 процента, од кои 90 насто гласале за независност на курдскиот регион во Ирак.

XS
SM
MD
LG