Достапни линкови

Задоволство и разочараност од изборите во Германија


Задоволство и разочараност од изборите во Германија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Германија врти на десно, е најчестата оценка во германските медиуми откако крајно десничарската Алтернатива за Германија за прв пат влезе во Парламентот со освоени 13 насто од гласовите. Тоа фрли извесна сенка врз изборната победа на Ангела Меркел и врз идните преговори за нова влада.

XS
SM
MD
LG