Достапни линкови

Груевски најави нов пристап, Трајановски го најави заменикот Амети


На конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Никола Груевски најави ново позиционирање на партијата како граѓанска десница. Поединечно беа промовирани сите кандидати, а се обратија кандидатот за Скопје Коце Трајановски и генералниот секретар на партијата Христијан Мицковски.

XS
SM
MD
LG