Достапни линкови

Европејците за идниот германски канцелар


На два дена пред германските парламентарни избори, според анкетите, голема предност имаат конзервативците на канцеларката Ангела Меркел. Европејците и од Запад и од Исток остануваат со поделени мислења во врска со идниот лидер на најмоќната земја во Европската унија.

XS
SM
MD
LG