Достапни линкови

Протести во Барселона против шпанската влада


Десетици илјади луѓе излегоа на улиците на Барселона и во другите градови на Каталонија да протестираат по акцијата на шпанската полиција во која беа упасени неколкумина претставници на каталонската влада. Притоа биле запленети 10 милиони гласачки ливчиња за најавениот референдум за независност.

XS
SM
MD
LG