Достапни линкови

Протести во Барселона против шпанската влада


Протести во Барселона против шпанската влада
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Десетици илјади луѓе излегоа на улиците на Барселона и во другите градови на Каталонија да протестираат по акцијата на шпанската полиција во која беа упасени неколкумина претставници на каталонската влада. Притоа биле запленети 10 милиони гласачки ливчиња за најавениот референдум за независност.

Категории

XS
SM
MD
LG