Достапни линкови

Гловер – Изборна рамка постои, набљудуваме како ќе се спроведува


Гловер – Изборна рамка постои, набљудуваме како ќе се спроведува
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Постои сеопфатна законска рамка, но се разбира дека зависи и од луѓето кои учествуваат во изборите, властите, општините, Државната изборна комисија, како таа рамка тие ќе ја спроведуваат. И тоа е она што ние ќе го набљудуваме, вели шефицата на мисијата на ОБСЕ/ОДИХР во Македонија, Одри Гловер, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG