Достапни линкови

Стотици жртви во силен земјотрес во Мексико


Спасувачки екипи и граѓани ги пребаруваат урнатините во потрага по преживеани откакоцентралниот дел на Мексико, вклучувајќи го и главниот град Мексико Сити, бил погоден од силен земјотрес. Се страхува од стотици жртви.

XS
SM
MD
LG