Достапни линкови

Русија и Кина против Декларацијата за реформи на ОН


Русија и Кина против Декларацијата за реформи на ОН
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Русија и Кина одбија да им се придружат на 128 земји во потпишувањето на декларацијата на американскиот претседател Доналд Трамп за поддршка на реформите на Обединетите нации. Декларацијата има за цел подобрување на работата на Светската организација за поефикасно справувањето со глобалните кризи.

Категории

XS
SM
MD
LG