Достапни линкови

Шеќеринска - Каракачанов: Договорот нема да остане само на хартија


Шеќеринска - Каракачанов: Договорот нема да остане само на хартија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Двете земји се свесни дека само преку добрососедство регионот може да биде безбеден и да оди напред, Бугарија ќе ја поддржи политиката на Македонија за членство во НАТО, изјавија министите за одбрана на Македонија и Бугарија Радмила Шеќеринска и Красимир Каракачанов.

XS
SM
MD
LG