Достапни линкови

Во Њујорк средба меѓу Тилерсон и Лавров


Во Њујорк средба меѓу Тилерсон и Лавров
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров се состанаа во Њујорк пред отворањето на Генералното собрание на Обединетите нации. Во Њујорк е најавен и собир организиран од американскиот претседател Доналд Трамп за реформите на Светската организација.

XS
SM
MD
LG