Достапни линкови

Во Њујорк средба меѓу Тилерсон и Лавров


Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров се состанаа во Њујорк пред отворањето на Генералното собрание на Обединетите нации. Во Њујорк е најавен и собир организиран од американскиот претседател Доналд Трамп за реформите на Светската организација.

XS
SM
MD
LG