Достапни линкови

Неоправданиот страв од мигрантите


Неоправданиот страв од мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:42 0:00

Европскиот суд на правдата деновиве ги отфрли жалбите на Словачка и Унгарија со што остана во сила правото на Брисел да ги принудува земјите да примаат баратели на азил. Во Македонија пак, мигрантите станаа политичка тема и без да ги има. Според експертите, поради претстојните локални избори.

Категории

XS
SM
MD
LG