Достапни линкови

Селмани - Ако се среди МТВ, ќе се средат многу работи во новинарството


Селмани - Ако се среди МТВ, ќе се средат многу работи во новинарството
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:48 0:00

Сите досегашни власти имаа цел да се умртви МТВ, а да се игра со приватните телевизии за полесно да се контролира или да се манипулира јавното мнение, вели претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG